Sent onsdag kveld var det såpass sterk vind at noen av teltbodene i martnasgatene i Steinkjer rørte litt på seg.
– Vi har ringt rundt til noen av dem som eier teltene, slik at de vet at vinden tar tak i dem, bokstavelig talt. Men det er ingen krise. Heldigvis.
Det sa martnassjef Maiken Lien Jørgensen kl. 23 onsdag kveld.
Vakthavende meteorolog i Trøndelag, Geir Ottar Fagerli, sier at det var stiv kuling på kysten av Trøndelag i natt. Det ble målt 15 meter i sekundet.
– I noen av kastene i innlandet var det bortimot like mye. Tidlig tirsdag morgen ble det målt 13,6 m/s på målestasjonen i Søndre Egge.
Det er meldt at det kan bli 8 m/s torsdag, men resten av martnan blir det meldt lite vins; 3 m/s. Det er også godt håp om at det ikke blir regn. I hvert fall ganske så lite. Ifølge Yr kan det bli litt regn lørdag. Det er også meldt om temperaturer på opptil 17 grader alle de tre martnasdagene.

Når Lars ber publikum krøke tærne og synge med - blir det martnasstemning i bygd og by