|
|
 |
Scenen bygges på torget
Søndag ettermiddag startet arbeidet med å bygge den store scenen på torget i Steinkjer.
Odd Birger Grønli
Søndag 06.05.2007, 18:37
|
| Jo Tore Bæverfjord er ansvarlig for rigging av scenen på torget. |
|
 |
| KJØP BILDE |
|
Han rigget scenen under SteinkjerFestivalen i fjor og nå er han i ferd med å reise torg-scenen til byjubileet. Jo Tore Bæverfjord (eks-Steinkjer) er ekspert på sceneløsninger og driver eget firma i Molde, der scener, lys og lyd er hovedgeskjeften.
- Scenen på torget blir ca. 100 kvadratmeter stor og den skal stå hele den lange jubileumsuka. Vi er et crew på tre fra Molde som sammen med lokale folk rigger scenen. Det som skjer nå er at vi lærer opp teamet fra Steinkjer slik at de kan gjøre tilsvarende jobb i august når det skal rigges til ny SteinkjerFestival, forteller Bæverfjord.
- På denne måten bygger vi opp kompetansen lokalet, og det kan være veldig nyttig ettersom Steinkjer vil ha en rekke store arrangement i framtida, sier Bæverfjord.
HAn forteller også at han har merket seg at de unge i Steinkjer som har bursdag 7. mai vil få en spesiell oppmerksomhet.
- Jeg fyller år den 7. mai jeg også, så dette ser jeg virkelig fram til, ler en av mange Steinkjer-patrioter som har flyttet ut, men som liker å komme hjem i blant.
|
 |

|