|
|
 |
Fullt i drivhuset
Det er ingen tvil om at Drivhus-effekten fungerer godt. Fra den spede begynnelse for et par år siden er det nå 50 personer som holder til i Drivhuset.
Jan Erik Moe
Fredag 02.03.2007, 10:23
|
|
Drivhuset under Esso-stasjonen på Dampsagaområdet er fullt. I disse dager fylles de siste kvadratmeterne av i alt 2.600 m2 av nye bedrifter, og brikkene i Svein Roars Lindseths visjon faller etter hvert på plass.
– Nå er hele konseptet bygd ut, og kontorene er befolket. Vi har delt Drivhuset i tre hoveddeler som er konsulenter/rådgivere, visuell kommunikasjon og IKT og media. Siden etableringen av Drivhuset høsten 2004, med seks bedrifter under samme tak, har konseptet økt til 23 virksomheter, og de siste holder på med innflytting i disse dager, forteller Lindseth.
Det er dermed om lag 50 personer fordelt på 23 bedrifter som jobber i Drivhuset, og felles visjon, felles verdier og felles varemerke og symbol er selve limet i Drivhuset. For å få plass er deler av parkeringshuset tatt i bruk, og lokalitetene framstår i dag som et moderne kontorlandskap med til dels åpne løsninger mellom bedriftene. Likevel har man tatt vare på hvert firmas egen identitet.
Les mer i papirutgaven
|
 |

|